o mnie

 

Pracownia Przestrzeń Kreowana powstała w 2006 r. Projektuję budynki jak i wnętrza w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu.

Architektura kreuje przestrzeń w której pracujemy, mieszkamy uczymy się, odpoczywamy. Często zapominamy jak wielką rolę spełnia ona w naszym życiu.

Budynki czy wnętrza nie tylko powinny zapewniać nam doznania estetyczne na odpowiednim poziomie, lecz w równym stopniu być funkcjonalne i przyjazne środowisku naturalnemu.Skrojone na miarę, przystosowane do naszych potrzeb, przyzwyczajeń, zachcianek i „otwarte” na zmiany.

Natura, środowisko w którym żyjemy ono „wymusza” na nas zmiany. Przykładem są coraz popularniejsze domy przyjazne środowisku, energooszczędne, czy wręcz pasywne.Nie potrzebują one tyle energii na ogrzanie wnętrza, na podgrzanie wody czy wyprodukowanie światła. Dzięki pewnym zabiegom dom w którym mieszkamy lub który planujemy zbudować może zużywać nawet 2-3 krotnie mniej energii do ogrzewania. My przyszli mieszkańcy domu oszczędzamy, korzystając z energii źródeł odnawialnych,

zapewniając odpowiednią izolację termiczną naszemu budynkowi, szczelność oraz wentylację.

Budynki przyjazne środowisku ale przede wszystkim wygodne, bezpieczne i funkcjonalne staram się stworzyć dla osób, które przychodzą do pracowni Przestrzeń Kreowana.

                                                                                                                              Katarzyna Panuś

                                                                                                                                        architekt